Facebook Logo
Kontrast
A+
Rozmiar tekstu
Cech
Producentów
Żywności
Katowice

Tańszy prąd dla przedsiębiorców


23 11'22

od 1 grudnia 2022 do końca 2023 roku maksymalna cena prądu dla firm wyniesie 785 złotych za megawatogodzinę (MWh), pod warunkiem, że osoby prowadzące działalność gospodarczą złożą oświadczenie swojemu dostawcy prądu do 30 listopada 2022 roku.

Proszę o rozesłanie informacji do zrzeszonych przedsiębiorców. W linku podanym poniżej zawarte są wszystkie potrzebne informacje + wzór oświadczenia oraz instrukcja wypełnienia.

Proszę zwrócić uwagę, jaką mają teraz Państwo cenę prądu za MWh i do kiedy obowiązuje. Pracujemy z naszymi mecenasami nad odpowiedzią na pytanie co w przypadku jeżeli mamy zagwarantowaną cenę prądu na poziomie niższym niż gwarancja ustawowa. Czy składać oświadczenie do końca listopada 2022 roku czy poczekać ze złożeniem oświadczenia do miesiąca kiedy cena prądu nam wzrośnie.

jeżeli mają Państwo zagwarantowaną cenę prądu niższą niż 785 zł za MkW, to oświadczenie najlepiej złożyć  w miesiącu poprzedzającym zmianę ceny prądu na wyższą niż gwarancja ustawowa.

Pozostali przedsiębiorcy składają oświadczenie do 30 listopada 2022 roku.

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/oswiadczenie-o-zamrozenie-cen-energii-elektrycznej-trzeba-zlozyc-do-30-listopada-2022-jak-wypelnic-oswiadczenie-odbiorcy-uprawnionego-wzor-pgeenerga-tauron-aa-SDUC-sMLa-BTjb.html