Facebook Logo
Kontrast
A+
Rozmiar tekstu
Cech
Producentów
Żywności
Katowice

Od 1 stycznia dokumenty rozliczeniowe do ZUS tylko przez PUE


02 11'22

Już od 1 stycznia 2023 roku każdy kto jest płatnikiem składek będzie miał ustawowy obowiązek posiadać aktywny profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Nie warto z tym zwlekać. Już dzisiaj profil PUE ZUS przedsiębiorca założy podczas osobistej wizyty w placówce ZUS lub online korzystając ze swojego profilu zaufanego.

Dokładna instrukcja, jak to zrobić jest dostępna na stronie Zakładu. Również nasi pracownicy są gotowi na salach obsługi klientów lub podczas e-wizyty pomóc w założeniu profilu i potwierdzeniu tożsamości płatnika.

To właśnie na profil PUE ZUS będzie przychodziła korespondencja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tylko drogą elektroniczną będzie można przesyłać dokumenty rozliczeniowe do ZUS. Poprzez profil PUE ZUS można złożyć też wnioski o świadczenia, jakie wypłaca ZUS.

Do tej pory właściciele małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników nie mieli obowiązku posiadania indywidualnego profilu PUE. Jednak od 1 stycznia 2023 roku będą musieli je mieć wszyscy pracodawcy oraz osoby samozatrudnione.

Jeśli przedsiębiorcy są zainteresowani szkoleniem z zakresu funkcjonalności PUE ZUS i możliwości, jakie daje osobie prowadzącej firmę już teraz zapraszamy do zapisów na szkolenie. Najbliższe, które poprowadzi ekspert chorzowskiego oddziału ZUS odbędzie się w środę 23 listopada 2022 r. od 10:00 do 12:00.

 

Szkolenie https://www.zus.pl/-/co-mo%C5%BCesz-sprawdzi%C4%87-na-swoim-koncie-na-platformie-us%C5%82ug-elektronicznych-pue-zus-?p_l_back_url=%2Fo-zus%2Fkalendarium%2Fszkolenia%3FdateFrom%3D%26dateTo%3D%26locality%3DChorz%25C3%25B3w

Instrukcja https://www.zus.pl/baza-wiedzy/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/o-platformie-uslug-elektronicznych-pue-/jak-zarejestrowac-konto-na-pue#xd_co_f=OGMwYjM4MzktZWJmOC00MDYzLWJkMGItNTVkODI1Y2Y2OTg1~