Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce

Szanowni Państwo,

od 16 stycznia br rozpoczęto zbieranie podpisów wśród obywateli pod inicjatywą Pana Adama Abramowicza- Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Chodzi dokładnie o „Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce”. Projekt ustawy ma na celu przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności podlegania publicznym ubezpieczeniom społecznym przez osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą. Przewidziane w nim rozwiązania stanowić będą istotne ułatwienie dla przedsiębiorców i w konsekwencji staną się czynnikiem pobudzającym wzrost gospodarczy w Polsce.
Więcej szczegółów znajdą Państwo w poniższych załącznikach:

Dzialania-ws.-inicjatywy-ustawodawczej-Dobrowolny-ZUS

dr-n.-pr.-Marek-Woch-Projekt-ustawy-Dobrowolny-ZUS-druk-wersja-Sejm-RP-7.11.2022-r

Uzupełnione Lista poparcia Dobrowolny ZUS 2023 w oryginale można składać osobiście lub poprzez wysyłkę do dnia 15 marca 2023 na adres:

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

plac Wolności 12

Zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy obywatelskiej.